Polub bloga na facebooku

Polub bloga na facebooku:    

sobota, 7 września 2013

Szlachetne interesy Rosji

Krótka hejtnotka. W Gazecie Wyborczej na stronie poświęconej konfliktowi w Syrii znajduję taki oto tekst (przepraszam za piractwo, ale wydanie papierowe żyje jeden dzień, więc czuję się usprawiedliwiony przedłużając jego żywot):


Ufffff, czyli Rosja nie jest przeciwna interwencji z jakichś tam pustych powodów ekonomicznych, nie chodzi tu o kasę tylko o zasady i wysokie ideały. Jeżeli Putin w przyszłości zechce zagazować część swoich obywateli, to wyszedłby na hipokrytę gdyby teraz był zwolennikiem interwencji w imię obrony praw człowieka. Nie, hipokryzja to na Kremlu największa potwarz. Co tam śmierć i cierpienie cywili kiedy na szali postawiona jest "suwerenność państwowa".

5 komentarzy:

 1. Lol to USA używa broni chemicznej przeciwko swoim obywatelom. Od http://en.wikipedia.org/wiki/Bonus_Army do Waco

  Nikt jednak jej slachetnych intencji nie kwestionuje

  OdpowiedzUsuń
 2. Widzę jednak jakościową różnicę w interwencji przy użyciu gazu łzawiącego w wyniku której wydarza się śmiertelny wypadek, a rozpyleniu wśród cywili gazu bojowego Sarin, w przypadku którego wypadkiem przy pracy jest że ktokolwiek przeżył.

  http://en.wikipedia.org/wiki/False_analogy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ekhm... W tym przypadku to chyba taki link z wiki może być stosowniejszy: http://en.wikipedia.org/wiki/False_flag

   A mówiąc szczerze, każdy sceptyk z krwi i kości przyzna (znając historię, np. http://pl.wikipedia.org/wiki/Operacja_Gladio), że teraz G...no wiemy na temat tego, co się dzieje w Syrii i tyle też długo będziemy wiedzieć. Za kilkadziesiąt lat może prawda wypłynie na wierzch

   Usuń
  2. Ja jestem daleki od oceniania słuszności interwencji i tego co się dzieje w Syrii, tak jak mówisz niewiele wiemy i długo się nie dowiemy. Komentuję tylko ton tego artykułu. Polemizuję też z porównywaniem gazu łzawiącego z bronią chemiczną, bo to spore nadużycie.

   Usuń
 3. http://en.wikipedia.org/wiki/Adamsite
  Adamsite or DM is an organic compound; technically, an arsenical diphenylaminechlorarsine, that can be used as a riot control agent. DM belongs to the group of chemical warfare agents known as vomiting agents or sneeze gases

  Although the effects are similar to those caused by typical riot control agents (e.g. CS), they are slower in onset and longer in duration, often lasting several hours.[1] After a latency period of 5–10 minutes irritation of the eyes, lungs and mucous membranes develops followed by headache, nausea and persistent vomiting.[1]

  OdpowiedzUsuń

Komentować może każdy, bez konieczności logowania. Prosiłbym jednak o wpisanie jakiegoś nicka, bo czasami dyskusja z 6 "anonimowymi" powoduje trochę zamieszania.