Polub bloga na facebooku

Polub bloga na facebooku:    

piątek, 1 listopada 2013

Doniesienia z Frondy

Ostatnio trafiłem na takie cudeńko:


Frondę na fejsbuku linkuje szybko Uważam Rze. Oczywiście to nie pierwszy i nie ostatni raz kiedy Fronda nie sprawdza źródeł tylko przepisuje bez sensu. I to z błędami. Po pierwsze DSM 5 nie wydaje Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne tylko Psychiatryczne, po drugie, jeśli zajrzymy na stronę DSM 5 w zmianach w stosunku do DSM 4 możemy znaleźć:
This change in viewpoint is reflected in the diagnostic criteria sets by the addition of the word disorder to all the paraphilias. Thus, for example, DSM-IV pedophilia has become DSM-5 pedophilic disorder.
Czyli oczywiście jak zwykle ból dupy o nic. Zauważają to różne portale psychologiczne i nawet religijne.

Ale za Frondlami pani psycholog Bogna Białecka z Polonia Christiana zauważa:
Póki łatka pedofila jest przydatna do stygmatyzowania kapłanów katolickich nie będziemy mieć zdecydowanych ruchów prawnych w zakresie legalizacji pedofilii.
Wniosek? Kościół katolicki, ukrywając ekscesy pedofilskie, tak na prawdę broni naszą cywilizację i jej fundamenty przed upadkiem!

Make sense!

2 komentarze:

 1. I znowu szykanowanie mniejszości katolickiej!
  Do tego dochodzi bezwstydne promowanie homoseksualizmu i pedofilii. Ładnie to tak nakłaniać czytelników do tych czynów? ;)

  A już na poważnie: Bardzo mnie fascynuje ten fenomen przeinaczania faktów i ogólnie treści. Dopada to większość ekstremistów (także lewicowych). Czy to zwykły dysonans poznawczy, czy może już przejaw zaburzeń psychicznych (np. paranoidalnych), aczkolwiek wtedy uzbierałaby się spora grupka osób potrzebujących pomocy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba nigdy nie będę w stanie zrozumieć pewnych rzeczy w naszym świecie... Aż szkoda po prostu komentować i się odzywać w pewnym momencie.

  www.rosee-hirst.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Komentować może każdy, bez konieczności logowania. Prosiłbym jednak o wpisanie jakiegoś nicka, bo czasami dyskusja z 6 "anonimowymi" powoduje trochę zamieszania.